نکات حقوقی املاک
موضوعات داغ

استعلام منابع طبیعی اراضی ملی

پيگيري استعلام اراضي با سامانه آنلاین استعلامات منابع طبیعی

 

استعلام زمین , استعلام منابع طبیعی , استعلام منابع طبیعی استان مازندران , استعلام منابع طبیعی استان مازندران, استعلام منابع طبیعی دفتر پیشخوان , استعلام وضعیت زمین, پیگیری استعلام اراضی , سامانه سامط اداراه منابع طبیعی , سامانه سامط چیست, مدارک لازم برای استعلام منابع طبیعی , نقشه منابع طبیعی ایران, نمونه نامه استعلام از منابع طبیعی برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه استعلام در ادامه با ملک سوادکوه همراه باشید …

 

اراضی ملی که بیرون از محدوده شهری قرار گرفته باشند، متعلق به اداره منابع طبیعی هستند و آن‌هایی که داخل محدوده شهری واقع شده اند، به سازمان مسکن و شهرسازی وابسته می‌گردد. زمین‌هایی که هنوز بدون دخالت انسان فرم طبیعی خود را حفظ کرده‌اند، در شمار زمین‌های ملی قرار می‌گیرند.

به محض آنکه روی زمینی فعالیت‌ کشاورزی و غیره صورت بگیرد، به آن زمین در اصطلاح زمین احیا شده گفته می‌شود.

منظور از زمین‌های ملی :

لازم است بدانیم که منظور از زمین‌های ملی، زمین‌هایی است که همچنان بدون دخالت انسان شکل طبیعی خود را حفظ کرده‌اند. اراضی ملی خارج از محدوده شهری متعلق به اداره منابع طبیعی و اراضی داخل در محدوده شهری متعلق به سازمان مسکن و شهرسازی هستند.

زمانی که زمینی پس از تشخیص در شمار اراضی ملی قرار بگیرد، این انتقاد طبق قانون آگهی خواهد شد و مدت زمانی به عنوان مهلت اعتراض برای شخص ثالث در نظر گرفته می‌شود.

ملاک تشخیص اراضی ملی، سابقه‌ احیای زمین :

براساس قانون ملی شدن جنگل‌های کشور مصوب ۱۳۴۱، سابقه‌ احیای زمین ملاک تشخیص است و سند مالکیت بدون احیا فاقد اعتبار خواهد بود. بر همین اساس اگر زمینی پیش از تاریخ تصویب قانون مذکور احیا شده باشد، در شمار اراضی ملی قرار نخواهد گرفت.

 

استعلام منابع طبیعی اراضی ملی چیست؟
استعلام منابع طبیعی اراضی ملی چیست؟

 

متقاضیان با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت مدارک، مستندات و نامه مرجع مستعلم را به دفاتر ارایه کنند.

يك رسيد كه شامل كد رهگيري و كد درخواست است دريافت مي كنند.

دفاتر، اسناد به اداره منابع طبیعی ارسال می کند تا با بررسی شده و جواب استعلام داده شود.

 

نمونه استعلام منابع طبیعی اراضی ملی
نمونه استعلام منابع طبیعی اراضی ملی

مدارک مورد نیاز جهت استعلام از ادره منابع طبیعی  :

 

  1. فتوکپی برابر اصل مدرک زمین مورد تقاضا
  2. نقشه UTM دار زمین مورد تقاضا عمراه با سی دی
  3. مدارک مالکیت زمین مبایعه نامه
  4. وکالت نامه محضری پیگیری تقاضا در صورتی که متقاضی حضور نداشته باشد یا در صورتی که زمین مورد نظر وارثی باشد در اینصورت گواهی حصروراثت و سهم نامه الزامی است.
  5. کپی فرم های مربوط به پاسخگویی به استعلامات
استعلام منابع طبیعی صرفا توسط دفتر پیشخوان دولت امکان پذیر است و وبسایت جداگانه ای ندارد

 

مدیرکل دفتر ممیزی اراضی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: چرخه فرایند مکاتبات و امور انجام شده با پیامک تلفن همراه (sms) به اطلاع متقاضیان خواهد رسید و به مراجعه حضوری به ادارات کل منابع طبیعی نیازی نیست.

پيگيري استعلام اراضي از اداره منابع طبيعي سامانه سامط

 

سامط همان سامانه استعلامات اراضی منابع طبیعی است. سامانه سامط در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک و در راستای تسریع و تسهیل در پاسخ گویی به ارباب رجوع و ارتقا کارایی دولت طراحی و اجرا شده است که از طریق این سامانه امکان استعلام اراضی از سراسر کشور را فراهم می سازد و کاهش تردد سفر و مصرف کم آلاینده های زیستی وجود دارد.

اولین محوری که تعریف می شود دفاتر پیشخوان دولت است که متقاضیان قبل از حضور در اداره منابع طبیعی با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت مدارک، مستندات و نامه مرجع مستعلم را به دفاتر ارایه کرده و يك رسيد كه شامل كد رهگيري و كد درخواست است دريافت مي كنند و دفاتر اسناد را از طریق سامانه ای تحت وب به اداره منابع طبیعی ارسال می کند تا با بررسی های لازم جواب استعلام داده شود.

 

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران

نشانی : ساری انتهای بلوار پاسداران – جنب راهنمایی و رانندگی

کد پستی : ۴۸۱۵۸۹۵۳۶۹

دورنگار : ۳۳۳۴۳۹۳۵

تلفن: ۴–۳۳۳۴۷۰۰۱-۰۱۱

پایگاه اینترنتی : www.sari.frw.ir

براي پيگيري استعلام از ادارات منابع طبيعي اينجا كليك كنيد.

 

 

امتیاز دهی به این مطالب : post

 املاک سوادکوه ، خرید ویلا در شیرگاه , مشاور املاک شیرگاه , دیوار املاک شیرگاه , خرید ویلا در شیرگاه , خرید ویلا در شیرگاه , شیرگاه , خانه روستایی شیرگاه , شیپور سوادکوه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا