اخبار امروز

قانون احداث برای اتاقک و استخر در مزارع کشاورزی

نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس با اعلام خبری خوش خطاب به کشاورزان گفت: با تلاش جمعی از نمایندگان قانونی برای احداث اتاقک و استخر در مزارع تصویب شد.

لطف الله سیاهکلی با اشاره به مطالبات کشاورزان برای احداث انباری و اتاقک در مزارع برای نگهداری ادوات و لوازم کشاورزی، اظهار کرد : در راستای تسهیل کار در مزارع و تحقق مطالبه کشاورزان، با تلاش تعدادی از نمایندگان مجلس توانستیم روز گذشته در مجلس قانونی را تصویب کنیم که بر اساس آن مجوز لازم برای احداث انباری، اتاقک و استخر در مزارع و زمین های کشاورزی صادر شود.
وی افزود: امیدواریم با تصویب این قانون، گام خوبی را در مسیر حمایت از کشاورزان و تولید برداشته و این دغدغه مهم کشاورزان را برطرف کرده باشیم.

هفته گذشته نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی با ماده‌ای از این طرح موافقت کردند که بر اساس آن علاوه بر ساخت استخر و انباری، احداث اتاقک نگهبانی نیز در اراضی کشاورزی، تغییر کاربری محسوب نمی شود و ساخت این اتاقک ها بدون نیاز به اجازه کمیسیون تبصره (۱) ماده (۱) قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی و تنها با مجوز سازمان جهاد کشاورزی استان ها بلامانع است.


این عضو کمیسیون صنایع مجلس اعلام کرد: پس از تأیید شورای نگهبان و ابلاغ آن، این قانون لازم الاجرا است و کشاورزان می توانند از مزیت آن استفاده کنند و دستگاه های متولی نیز موظف به اجرای آن هستند.

گفتنی است در مجموعه قوانین و مقررات حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها آمده بود؛
صـدور مجوز احـداث اتـاق کارگری و نگهبانی برای باغات در حال بهره ۳۰ تبصره ۲

( : الحاقی( بهره برداری و بر روی مسـتحدثاتی نظیر ؛ تاسـیسات تـامین و انتقـال آب کشـاورزی،ایسـتگاههای پمپـاژ ، اسـتخرهای ذخیره آب کشاورزی، موتور خانه و آشـیانه قبال براساس تبصره ۰ ماده ۷ ماشین آلات
کشـاورزی )

هانگار( محل جمع آوری و نگهـداری محصوالت کشاورزی که ً یـا براسـاس مقررات و
ضوابـط مربوط موافقت شـده است در صورت تائیـد توسط کارگروهی به ریاست رئیس سازمان جهاد
کشاورزی/ معاون تولیدات گیاهی / مدیر امور اراضـی و مدیر جهادکشاورزی شهرستان مطابق جدول
فوق الذکر در قالب تبصره ۰ ماده۷ بالمانع است .بـدیهی است برای درخواست های جدید مسـتحدثات
مذکور، صدور همزمان موافقت احداث اتاق کارگری و نگهبانی نیز با تائیدکارگروه فوق الذکراز سوی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی در قالب تبصره ۰ ماده ۷ امکان پذیر است.

منبع: مرز نیو ، فارس نیوز

امتیاز دهی به این مطالب : post

 املاک سوادکوه ، خرید ویلا در شیرگاه , مشاور املاک شیرگاه , دیوار املاک شیرگاه , خرید ویلا در شیرگاه , خرید ویلا در شیرگاه , شیرگاه , خانه روستایی شیرگاه , شیپور سوادکوه

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا